TRAPEZ SAC YALITIMI

İzobor
 
 
<p>Trapez sac olan çatılarda ısı izolasyonunun yanı sıra sac terlemesi damlamalar yapması, sacların civata, vida gibi bağlantı noktalarında zamanla gevşemeler oluşur ve bu gevşemeler büyük problemlere yol açabilmektedir.</p><p>Yalıtımı bulunmayan trapez saclarda, dışarıdaki sıcaklıklara bağlı olarak iç mekan sıcaklıklarında büyük dalgalanmalar oluşur. Bu durum yoğuşmaya ve damlamaya neden olur. </p>

Trapez sac olan çatılarda ısı izolasyonunun yanı sıra sac terlemesi damlamalar yapması, sacların civata, vida gibi bağlantı noktalarında zamanla gevşemeler oluşur ve bu gevşemeler büyük problemlere yol açabilmektedir.

Yalıtımı bulunmayan trapez saclarda, dışarıdaki sıcaklıklara bağlı olarak iç mekan sıcaklıklarında büyük dalgalanmalar oluşur. Bu durum yoğuşmaya ve damlamaya neden olur. 

 
 
 
 
 

Uzun süreli yoğuşmadan kaynaklanan paslanma malzeme ömrünü azaltır. Buna ek olarak iç mekanda önemli derecede ısı ve enerji kaybı oluşur. Trapez saç aynı zamanda gürültüye, yankıya ve ekoya neden olabilir.

Trapez, metal yapılar ısı ve sesi diğer malzemelere oranla daha fazla ilettiği için trapez ve metal yapılarda yalıtım yapılması gerekmektedir.
Trapez saç aynı zamanda gürültüye neden olabilir.

İzobor bor yalıtım teknolojisi yüksek ısı geçirgenlik direnci ve püskürtme yöntemiyle uygulanması sebebiyle duvar ve çatılarda bulunan en zor deliklere dahi nüfus ederek mükemmel bir yalıtım sağlar. 

 
TRAPEZ SAC YALITIMI
 
TEKLİF ALIN
 
ÇATI YALITIMI
 
ÇATI ARASI ZEMİN YALITIMI
 
DUVAR YALITIMI
 
TAVAN YALITIMI
 
ENDÜSTRİYEL TESİS
 
HAYVAN ÇİFTLİĞİ
 
AHŞAP YAPILAR
 
OTEL YALITIMI
 
 
 
İzobor
Isı Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Isı, ses, yangın, rutubet gibi durumların oluşturacağı olumsuzluklardan korunmak için uygulanan sistem yalıtımdır. Farklı ortamların birbirine ısı geçişini engelleyebilmek amacı ile Isı Yalıtımı uygulanır. Yazın sıcağını içeri geçirmemek, kışın ortamın sıcağını dışarı geçirmemek en temel amaçtır. Isı yatılımı her mekana uygulanabilir.
 
devamı
 
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
İstenen oranda uygulaması yapılabilen Ses Yalıtımı mekanlar arasındaki ses geçişini engelleyerek rahatsızlık oluşturabilecek durumları ortadan kaldırır. Ses kayıt odaları, eğlence mekanları, iş yerleri, fabirkalar, apartman binaları vb. birçok alan için uygulama yapılabilir.
 
devamı
 
Yangın Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Bir yangın anında dönülmez felaketlere yol açılmasını engellemek ve her türlü zararı en az seviyeye çekebilmek için yapılan yalıtım uygulaması Yangın Yalıtımıdır. Bu çeşit yalıtım yangınlara karşı tam bir önlem değildir, bu unutulmamalıdır. Yangın yalıtımı herhangi bir yangın anında en az zarar amaçlanarak yapılır.
 
devamı
 
Çatı Yalıtımı
Çatı Yalıtımı
Bir çok dış etkiye uğrayan alanlar olan çatılar için uygulanan özel koruma Çatı Yalıtımıdır. Özellikle mevsimsel etkiler olan, yazın sıcaktan, kışın yaşığtan ve soğuktan binaları çatı yalıtımı sayesinde koruyabilirsiniz. Çatı yalıtımı sayesinde binaların içindeki ısıyı da koruyarak tasarruf etmiş olursunuz.
 
devamı
 
 
 
 
 
Borlu Yalıtım
İzobor Bayisi Olmak İster misiniz?
İzobor Yalıtım Malzemesi Ücretleri Hakkında Bilgiler
En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?
Bor Yalıtım Yorumları
Bor Yalıtım Fiyatları
İzobor Avantajları Nelerdir?
Trapez Sac Yalıtımı
Taş Yünü Mü İzobor Mu?
Cam Yünü Mü İzobor Mu?
Poliüretan Köpük Mü İzobor Mu?
İzobor Nedir?
Çatı Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Bor Yalıtımı
Rutubet Yalıtımı
 
 
 
 

İZOBOR | Tüm Haberler

ISI, SES, YANGIN YALITIMI

 
 
 

Bor Katkılı Çatı Yalıtımı

04.10.2021
Çatı yalıtımı yaptırmak sadece yıl boyunca rahat bir yaşam ortamı değil...
 
 

Bordan Gelen Yangın Direnci

04.10.2021
Selüloz yalıtım malzemesi içeriğinde yangın geciktirici bulunduran (bor mineralleri)...
 
 

Borlu Çatı Yalıtımı ve İzolasyonu

04.10.2021
Tüm şehirler için çatı yalıtımı ve bor katkılı çatı izolasyonu ile ilgili...
 
 

Mükemmel Ses Yalıtımı

04.10.2021
Hava sızdırmayan yapısı ile İzobor eko ve yankıyı önleyerek akustik bir ortam...
 
 
 
Paylaş:
Paylaş
Paylaş
Gönder
e-Posta
 
 
 
İLETİŞİM