Mükemmel Ses Yalıtımı

İzobor
 
 
 
 

Gürültüler ve rahatsız edecek ses düzeyleri insan üzerinde psikolojik zarar verebilme gücüne sahiptir. Gürültülerden kaynaklı olarak sinirlilik, algılamada zorluk, iş veriminde düşüklük, uykusuzluk, işitme kayıpları gibi birçok hastalık yaşanabilmektedir. Bu nedenle zarar verebilecek tüm seslerden kaçınmak için ses yalıtımları yapılır.

Ses bir ortamda yayılırken önüne bir engel çıktığı zaman, diğer fiziksel olaylar gibi davranır. Yani sesin bir bölümü çarparak geri yansır. Bir bölümü önünde bulunan engel tarafından yutulur. Bir kısmı da önünde bulunan engelin diğer tarafına geçer. Bu sebeple her malzemenin bir ses yutma potansiyeli vardır. Ses yalıtımı yapılırken bu ses yutma potansiyelleri en yüksek olan bor ses yalıtım malzemeleri kullanılır.

Ses yalıtımı, yapılarda duyulan rahatsızlık hissi uyandıran sesler ve gürültülerin başka dairelere gitmemesi için yapılan yalıtım şeklidir. Ses yalıtımları istenilen yoğunluğa göre uygulanabilmektedir. Fabrika ve atölyelerde farklı, binalarda ve ofislerde farklı ve ses kayıt odalarında farklı yoğunlukta ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

 
 
 
 
Uygulama Videoları
incele »
 
 
 
 
 
 
Borlu Yalıtım
İzobor Bayisi Olmak İster misiniz?
İzobor Yalıtım Malzemesi Ücretleri Hakkında Bilgiler
En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?
Bor Yalıtım Yorumları
Bor Yalıtım Fiyatları
İzobor Avantajları Nelerdir?
Trapez Sac Yalıtımı
Taş Yünü Mü İzobor Mu?
Cam Yünü Mü İzobor Mu?
Poliüretan Köpük Mü İzobor Mu?
İzobor Nedir?
Çatı Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Bor Yalıtımı
Rutubet Yalıtımı
 
 
 
 
Paylaş:
Paylaş
Paylaş
Gönder
e-Posta
 
 
 
İLETİŞİM