DUVAR YALITIMI

İzobor
 
 
<p>Duvar yalıtımı, ısının dışarıya kaçmaması ve dışarıdan soğuk hava almaması için yapılan bor yalıtım uygulamasıdır. Evin ısı yalıtımı açısından inşaat süreci en önemli rolü oynar. </p><p>Etkin bir yalıtım izolasyon malzemelerinin ne ölçüde kullanıldığı ile doğrudan ilgilidir. Yapı baştan yapılırken duvar, tavan ve tabanda kullanılan farklı nitelikteki yalıtım malzemelerinin özellikleri ısı yalıtımının niteliğini belirler.</p>

Duvar yalıtımı, ısının dışarıya kaçmaması ve dışarıdan soğuk hava almaması için yapılan bor yalıtım uygulamasıdır. Evin ısı yalıtımı açısından inşaat süreci en önemli rolü oynar. 

Etkin bir yalıtım izolasyon malzemelerinin ne ölçüde kullanıldığı ile doğrudan ilgilidir. Yapı baştan yapılırken duvar, tavan ve tabanda kullanılan farklı nitelikteki yalıtım malzemelerinin özellikleri ısı yalıtımının niteliğini belirler.

 
 
 
 
 

Duvar kaplamalarında iç kısma yalıtım yünü, yer döşemelerinin altına yalıtım için strafor, taban kaplamaları arasına çatı için özel su buharı ve hava geçirgenliği olan yalıtım örtüsü uygulanmaktadır.
 

Bor katkılı selüloz yalıtımı iç ve dış duvarlarda püskürtme olarak uygulandığında ulaşılması en zor bölgeler ve girintileri dahi doldurarak ek yersiz yekpare bir ısı ve ses yalıtım örtüsü oluşturur. 
 

Kış aylarında soğuk, yaz aylarında sıcak havayı evinizden uzak tutarken aynı zamanda odalar arasındaki ısı dengesini korur.
 

Lifli yapısı sayesinde mükemmel akustik ses yalıtımı sağlayan İzobor, evinizin her odasına daha fazla konfor ve huzur getirir.

 
DUVAR YALITIMI
 
TEKLİF ALIN
 
ÇATI YALITIMI
 
ÇATI ARASI ZEMİN YALITIMI
 
TAVAN YALITIMI
 
TRAPEZ SAC YALITIMI
 
ENDÜSTRİYEL TESİS
 
HAYVAN ÇİFTLİĞİ
 
AHŞAP YAPILAR
 
OTEL YALITIMI
 
 
 
İzobor
Isı Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Isı, ses, yangın, rutubet gibi durumların oluşturacağı olumsuzluklardan korunmak için uygulanan sistem yalıtımdır. Farklı ortamların birbirine ısı geçişini engelleyebilmek amacı ile Isı Yalıtımı uygulanır. Yazın sıcağını içeri geçirmemek, kışın ortamın sıcağını dışarı geçirmemek en temel amaçtır. Isı yatılımı her mekana uygulanabilir.
 
devamı
 
Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
İstenen oranda uygulaması yapılabilen Ses Yalıtımı mekanlar arasındaki ses geçişini engelleyerek rahatsızlık oluşturabilecek durumları ortadan kaldırır. Ses kayıt odaları, eğlence mekanları, iş yerleri, fabirkalar, apartman binaları vb. birçok alan için uygulama yapılabilir.
 
devamı
 
Yangın Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Bir yangın anında dönülmez felaketlere yol açılmasını engellemek ve her türlü zararı en az seviyeye çekebilmek için yapılan yalıtım uygulaması Yangın Yalıtımıdır. Bu çeşit yalıtım yangınlara karşı tam bir önlem değildir, bu unutulmamalıdır. Yangın yalıtımı herhangi bir yangın anında en az zarar amaçlanarak yapılır.
 
devamı
 
Çatı Yalıtımı
Çatı Yalıtımı
Bir çok dış etkiye uğrayan alanlar olan çatılar için uygulanan özel koruma Çatı Yalıtımıdır. Özellikle mevsimsel etkiler olan, yazın sıcaktan, kışın yaşığtan ve soğuktan binaları çatı yalıtımı sayesinde koruyabilirsiniz. Çatı yalıtımı sayesinde binaların içindeki ısıyı da koruyarak tasarruf etmiş olursunuz.
 
devamı
 
 
 
 
 
Borlu Yalıtım
İzobor Bayisi Olmak İster misiniz?
İzobor Yalıtım Malzemesi Ücretleri Hakkında Bilgiler
En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?
Bor Yalıtım Yorumları
Bor Yalıtım Fiyatları
İzobor Avantajları Nelerdir?
Trapez Sac Yalıtımı
Taş Yünü Mü İzobor Mu?
Cam Yünü Mü İzobor Mu?
Poliüretan Köpük Mü İzobor Mu?
İzobor Nedir?
Çatı Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Bor Yalıtımı
Rutubet Yalıtımı
 
 
 
 

İZOBOR | Tüm Haberler

ISI, SES, YANGIN YALITIMI

 
 
 

Bor Katkılı Çatı Yalıtımı

04.10.2021
Çatı yalıtımı yaptırmak sadece yıl boyunca rahat bir yaşam ortamı değil...
 
 

Bordan Gelen Yangın Direnci

04.10.2021
Selüloz yalıtım malzemesi içeriğinde yangın geciktirici bulunduran (bor mineralleri)...
 
 

Borlu Çatı Yalıtımı ve İzolasyonu

04.10.2021
Tüm şehirler için çatı yalıtımı ve bor katkılı çatı izolasyonu ile ilgili...
 
 

Mükemmel Ses Yalıtımı

04.10.2021
Hava sızdırmayan yapısı ile İzobor eko ve yankıyı önleyerek akustik bir ortam...
 
 
 
Paylaş:
Paylaş
Paylaş
Gönder
e-Posta