Yalıtımsız Evin 5 Önemli Belirtisi

İzobor
 
 
 
 

Yalıtım (izolasyon) evinizdeki sıcaklığı düzenlemeye yardımcı olur. Evinizde yeterli yalıtım olmadığında ısıtılmış veya soğutulmuş havayı bulunduğu yerde tutacak hiçbir şey yoktur. Sonuç yazın çok sıcak kışın ise çok soğuk havaya maruz kaldığınızdan dolayı sürekli olarak kendinizi rahatsız hissedersiniz.
Evinizin yeterli yalıtıma sahip olmadığının bir başka işareti de, aynı katlarda dahi bulunsa bazen farklı odalarda farklı sıcaklıklar deneyimleyebilirsiniz. Bir odanın her zaman diğer odalardan daha soğuk veya daha sıcak olduğunu hissederseniz bu yalıtım ihtiyacınızın olduğu anlamına gelir. Eğer daha önce yalıtım yaptırdıysanız yalıtımınız yüksek ihtimalle çökmüş veya ek yerlerinden açılmış olabilir.
Eğer eviniz yeterince yalıtılmamışsa, kalorifer veya klimanız muhtemelen evinizdeki sıcaklığı düzenlemek için sürekli çalışıyor demektir. Bu da pahalı bir şekilde ısıttığınız veya soğuttuğunuz havanın tavan, pencere ve duvarlardan kaçması için faturalarınıza bir servet ödediğiniz anlamına gelir. Evinizin yeterli yalıtıma sahip olmadığının bir başka işareti de, aynı katlarda dahi bulunsa bazen farklı odalarda farklı sıcaklıklar deneyimleyebilirsiniz. Bir odanın her zaman diğer odalardan daha soğuk veya daha sıcak olduğunu hissederseniz bu yalıtım ihtiyacınızın olduğu anlamına gelir. Eğer daha önce yalıtım yaptırdıysanız yalıtımınız yüksek ihtimalle çökmüş veya ek yerlerinden açılmış olabilir.

 
 
 
 
Uygulama Videoları
incele »
 
 
 
 
 
 
Borlu Yalıtım
İzobor Bayisi Olmak İster misiniz?
İzobor Yalıtım Malzemesi Ücretleri Hakkında Bilgiler
En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?
Bor Yalıtım Yorumları
Bor Yalıtım Fiyatları
İzobor Avantajları Nelerdir?
Trapez Sac Yalıtımı
Taş Yünü Mü İzobor Mu?
Cam Yünü Mü İzobor Mu?
Poliüretan Köpük Mü İzobor Mu?
İzobor Nedir?
Çatı Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Bor Yalıtımı
Rutubet Yalıtımı
 
 
 
 
Paylaş:
Paylaş
Paylaş
Gönder
e-Posta