Neden Isı Yalıtım Yaptırılmalı?

İzobor
 
 
 
 

Yalıtım bulunmayan evlerde ısıtmak için de soğutmak için de yüklü miktarda harcamalar yapmaktayız. Yalıtım olmayan evlerde içerideki ısı çok hızlı bir şekilde kaybolabilmektedir. Bunun nedeni ısı yalıtım yapılmamış olmasıdır.

Meydana gelen ısı kaybı nedeniyle harcamalarımızı gereğinden fazla şekilde yapar hale gelmekteyiz. Isı yalıtımı olan binalarda kışın sıcak havanın dışarı çıkması engellendiği için doğal gaz tüketimi de azalıyor. Bu da faturalara otomatik olarak yansıyor. Yalıtımsız bir binada yaşanan sıcaklık kayıpları nedeniyle daha fazla doğal gaz tüketmemize ve faturaların da yükselmesine sebep oluyor. Isı yalıtımı uygulamaları ile doğal gaz faturalarında yarı yarıya tasarruf yapma imkanımız olmaktadır.

Ev içi ısıyı yüksek tutmanın yolu sıcaklığı arttırmaktan değil evdeki ısıyı korumaktan geçer. Kışın sıcak havanın dışarı çıkmasını, yazın ise sıcak havanın içeri girmesini ısı yalıtımı ile  engelleyebiliriz.

Yalıtım sadece maddi açıdan düşünülmemelidir. Isınmak için harcadığımız doğalgaz, serinlemek için çalıştırdığımız klimaların elektrikleri gibi durumlar ile fazla enerji harcaması yapmaktayız. Isı yalıtım ile enerji harcamamızı en aza indirgeyerek yaşam sürebiliriz. Böylelikle çevreye verdiğimiz zarar daha az olmaktadır.

Isı izolasyonunun bir avantajı da binaların sağlamlığını korumaya etken olmasıdır. Yalıtım bulunmayan binalar hem dışarıdan hem içeriden eskimeye başlayacaktır. Bunun nedeni ise yalıtımsız duvarların çok hızlı şekilde bakteri, mantar, küflenme ve yoğuşmanın verdiği zararların artmasıdır. Isı yalıtım sayesinde binaların kullanım süresini arttırabilmekteyiz.

 
 
 
 
Uygulama Videoları
incele »
 
 
 
 
 
 
Borlu Yalıtım
İzobor Bayisi Olmak İster misiniz?
İzobor Yalıtım Malzemesi Ücretleri Hakkında Bilgiler
En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?
Bor Yalıtım Yorumları
Bor Yalıtım Fiyatları
İzobor Avantajları Nelerdir?
Trapez Sac Yalıtımı
Taş Yünü Mü İzobor Mu?
Cam Yünü Mü İzobor Mu?
Poliüretan Köpük Mü İzobor Mu?
İzobor Nedir?
Çatı Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Bor Yalıtımı
Rutubet Yalıtımı
 
 
 
 
Paylaş:
Paylaş
Paylaş
Gönder
e-Posta