Endüstriyel Tesislerde Yalıtımın Önemi

İzobor
 
 
 
 

Yalıtımlar her alanda olması gereken bir uygulamadır. Özellikle enerji kaybının çok olabileceği alanlarda yalıtım daha çok gerekli olmaktadır. Endüstriyel tesisler de bunun için en iyi örnektir.

Endüstriyel tesislerde ısı seviyesi belirgin aralıklarda olmalıdır. Isı dengesizliğini tesisi ve çalışmaları büyük ölçüde etkilediği için uygulanan yalıtımlar oldukça kaliteli olmalıdır.

Endüstriyel tesisler için ses yalıtımı da ısı yalıtımı kadar gerekli olmaktadır. Bunun nedeni büyük yapıda olan makinelerin diğer çalışmalara engel olabilmesidir. Özellikle çalışanların bulunduğu alana bu kadar yüksek derecede ses gitmesi hem çalışmaları hem de çalışanların iş verimini zedeleyebilmektedir.

Isı ve ses yalıtımı daha konforlu yaşamak ve tasarruf etmek için yapılan yalıtım çeşitleridir. Fakat yangın yalıtımının bir konforu değil şartı olmaktadır. Yangın yalıtımı hayati bir tedbir olduğu için büyük küçük denilmeden her alan için uygulanmalıdır. Endüstriyel tesis yangın yalıtımı uygulaması ile tesisdeki tüm çalışanların hayatları korunmaktadır. Olası yangın durumunda insanlar için tahliye süresini arttıran, eşyalara ve yapıya gelen zararı en aza indirgeyen yangın yalıtımının önemi bu noktada anlaşılmaktadır.

Yalıtımlar kısa sürede tekrar tekrar değiştirilmesi gereken bir çalışma değildir. En iyi yalıtım malzemeleri kullanıldığı takdirde ısı, ses ve yangın yalıtım özelliği olan bor yalıtımlar, uzun yıllar kullanım süresi verebilmektedir. Kaliteli yalıtım firması tarafından yapılmayan ısı yalıtımlarda çökme, küflenme gibi kötü durumlarla karşılaşılma durumları olabilmektedir.

Isı, ses ve yangın yalıtımlarının önemi ortadadır. Tasarruf yapmanın ve konforlu yaşamanın en büyük adımı olan yalıtımlar için borlu yalıtım malzemelerinin kullanıldığı bor yalıtım firmaları ile görüşerek en uygun uygulama yöntemini belirleyebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 
 
 
 
Uygulama Videoları
incele »
 
 
 
 
 
 
Borlu Yalıtım
İzobor Bayisi Olmak İster misiniz?
İzobor Yalıtım Malzemesi Ücretleri Hakkında Bilgiler
En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi?
Bor Yalıtım Yorumları
Bor Yalıtım Fiyatları
İzobor Avantajları Nelerdir?
Trapez Sac Yalıtımı
Taş Yünü Mü İzobor Mu?
Cam Yünü Mü İzobor Mu?
Poliüretan Köpük Mü İzobor Mu?
İzobor Nedir?
Çatı Yalıtımı
Yangın Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Isı Yalıtımı
Bor Yalıtımı
Rutubet Yalıtımı
 
 
 
 
Paylaş:
Paylaş
Paylaş
Gönder
e-Posta